• Влада України шукає способи для обмеження ЗМІ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 травня 2011 року

Українська влада не хоче забезпечити іноземним ЗМІ повністю відкритий доступ до інформаційних ресурсів, що суперечить заявам чиновників про «відданість запровадженню європейських стандартів».

Не дивлячись на скасування в Україні з 9 травня 2011 попередньої акредитації для іноземних журналістів, залишилися обмеження на окремі заходи в органах державної влади. Це ж стосується і українських репортерів.

Відповідно до нового закону «Про доступ до публічної інформації», на окремі заходи в органах державної влади, представникам ЗМІ необхідно в МЗС отримати попередню акредитацію, незалежно від їх громадянства.

Хоча Ігор Когут, координатор лабораторії законодавчих ініціатив вважає це «не демократичним», але він закликав з розумінням поставитися до неготовності влади надати ЗМІ відкритий доступ до інформаційних ресурсів. Він не вважає великою проблемою необхідність додаткової акредитації. В той же час, Ігор Когут сподівається, що часткове скасування попередньої акредитації для іноземних ЗМІ все ж таки буде стимулювати їх присутність в Україні.

У свою чергу, Олександр Чекмишев голова Комітету «Рівність можливостей» нагадав, що при Вікторі Ющенко за європейським зразком вже був розроблений порядок вільного доступу журналістів на офіційні заходи. Він засмучений, що останнім часом прес-служба президента і місцеві чиновники стали маніпулювати акредитацією, використовуючи її як інструмент для відмови незалежним журналістам і працівникам опозиційних ЗМІ до доступу на офіційні заходи, посилаючись на нестачу місця.

Нагадаємо, Freedom House відзначила, що за минулий рік стан свободи преси в Україні погіршився і оцінений як «частково вільний».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...