• Україні дісталася «Золота пальмова гілка» Канського кінофестивалю

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 23 травня 2011 року

Журі престижного європейського кінофестивалю, який проходив у Каннах з 11 по 22 травня, присудило нагороду «Золоту пальмову гілку» українці Марині Врода за дебют її короткометражного фільму «Крос», – повідомляє сайт Каннського фестивалю.

«Коли мене запросили брати участь у конкурсі, я не спала всю ніч. Чи отримаю я чи не отримаю Пальму – це не вплине на мою режисерську діяльність, подумала у той час я», – зізналася журналістам режисер Марина Врода.

Фільм «Крос», в якому знімалися непрофесійні актори – спільне виробництво України та Франції, де автор згадує про заняття з фізкультури.

«Крос» буде також показаний у Сочі в рамках програми короткометражних фільмів Кінотавра, який пройде з 4 по 11 червня 2011 року.

«Золота пальмова гілка» серед повнометражних фільмів дісталася американському режисерові Теренсу Маліку за кінострічку «Древо життя», в якій він представив ідею створення світобудови

Премія «Золота камера» була присуджена за кращий дебют режисерові з Аргентини Пабло Джорджеллі за фільм «Акації».

Гран-прі поділили між собою режисер з Турції Нурі Більге Джейлан за стрічку «Одного разу в Анатолії» і брати Дарденни з Бельгії за фільм «Хлопчик з велосипедом».

Приз «Кращий режисер» дістався Ніколасу Рефн з Данії за фільм «Драйв», а нагорода «Кращий сценарій» присуджена авторові сценарію та режисеру Йосефу Седару з Ізраїлю за кінострічку «Примітка».

Приз «Кращий актор» здобув француз Жан Дюжарден за гру у стрічці «Артист», «Краща жіноча роль» дісталася Кірстен Данст за головну роль у фільмі «Меланхолія».

Нагадаємо, «Золоту пальмову гілку» Україна отримує вже вдруге. Вперше це сталося у 2005 році, коли українець Ігор Стрембіцький отримав цю нагороду за свій короткометражний фільм «Подорожні».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...