• В Україні посилилася цензура провідних телеканалів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 24 травня 2011 року
Згідно з дослідженнями моніторингів інтренет-проекту «Телекритика» та Академії Української преси за період лютий - квітень 2011 р., зафіксовано погіршення якості новин на провідних телеканалах України і монопольному впливі на телемовлення однієї політичної сили.

Як заявила керівник інтренет-проекту «Телекритика» Наталія Лігачова, моніторингове дослідження на відповідність якості теленовин було проведено на 8 провідних телеканалах: Першому Національному, Інтері, СТБ, ICTV, 5-му каналі, 1+1, Новому каналі та ТРК Україна.

Результати моніторингового дослідження «Телекритики» збіглися з моніторинговими дослідженнями Академії Української преси, що проводяться спільно з науковцями відділу масової комунікації Інституту соціології НАН України.

Так, у квітні 2011 провідну позицію у рейтингу за «замовчування» зайняли «Новий канал» та «Інтер». Згідно з даними моніторингу «Телекритики», на рахунку каналу «Новий» 409 замовчуваних теми, а каналу «Інтер» - 398 тем. За ними йдуть: Перший Національний з 393 замовчуваними темами, ICTV – 390 тем, Україні – 389 тем, 1+1 – 382 теми, СТБ – 381 та 5-й канал – 368 тем. Статистика «Телекритики» показує, що кількість замовчуваних новинних тем щомісяця збільшується.

Також моніторинг дослідження виявив, що в порівнянні з 2009 роком – якість новин стала гірше: спостерігається замовчування не лише політичних, а й багатьох інших важливих суспільних проблем, зник плюралізм думок, і йде монопольний вплив однієї політичної сили, заявила Наталія Лігачова.

Так, у лютому 2001 року, 84% ефірного часу відводиться для висловлювань політиків представників влади, а іншим – 14%. До того ж, над діями влади повністю відсутній контроль громадськості та опозиції – вони знаходяться поза предметом дискусії.

Відсоток балансу думок опозиції і влади за квітень 2011 року згідно за статистикою «Телекритики», наступний: Перший Національний канал налічував 114 порушень стандарту балансу думок, Новий канал – 33, СТБ – 19.

Повну інформацію дивіться на порталі «Телекритика» та Інституту української преси.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...