• 'Чорними ящиками' будуть оснащені американські автомобілі

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 24 травня 2011 року

Питання встановлення на всі нові американські автомобілі «чорних ящиків» планують розглянути у червні. Ініціатором нововведення виступає національна адміністрація безпеки руху США (NHTSA).

За підрахунками даної адміністрації, «чорні ящики» можна буде встановити на 65-90% нових моделей автомобілів. У випадку аварії пристрої для запису даних бортового комп’ютера зможуть фіксувати події від 5 до 30 секунд до зіткнення і на деякий час після нього. Вбудовані в автомобілі «чорні ящики» забезпечать фахівців, які розслідуватимуть аварії, важливою інформацією про швидкість автомобіля, про те, чи натискав водій на гальма у момент зіткнення, чи були пристібнуті паски безпеки, чи спрацювали подушки безпеки, тощо.

Перші випробування технології почались у 1997 році – повідомляє NewCarBuyingGuide.Com, а з 2006 року адміністрація безпеки руху почала заохочувати виробників автомобілів встановлювати «чорні ящики». Проте єдиного стандарту щодо даних, які будуть записуватись, не існує й досі: інформація, що буде записуватись, не повинна порушувати права людини, тобто не має дати змогу відстежити маршрут і дії водія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...