• Глобальний фонд боротьби зі СНІДом припинив фінансування Китаю

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 24 травня 2011 року

Глобальний фонд «Global Fund-supported» заморозив співпрацю з Китаєм, одним з найбільших одержувачів грантів від Фонду, передає New York Times.

Фонду боротьби зі СНІДом не сподобалося те, як розподіляються кошти, виділені Китаю, і те, що влада країни не співпрацює з громадськими організаціями в цій сфері.

З 2003 року Китаю було виділено 539 млн. $ США на фондові програми «Global Fund-supported». На 2012 звітний період фінансуванням заплановано 295 млн. $ США.

Відносини «Global Fund-supported» з Китаєм ускладнилися в кінці 2010 року, після оприлюднення підсумків перевірки витрачання безоплатних субсидій, у розподілі котрих брала участь китайська влада. В результаті Китай не зміг відзвітувати за використані їх стороною 35% коштів, виділених на допомогу неурядовим організаціям, значна частина з яких повинна була піти на роботу з повіями і наркоманами.

Та плюс до цього, майже всі організації, що отримали доступ до коштів Фонду, фактично були структурами, підконтрольними державі, як заявляють китайські правозахисники.

В кінці минулого тижня після напружених переговорів представників Китаю з «Global Fund-supported», китайській стороні вдалося запобігти згортанню програм Фонду в Піднебесній. Зокрема, влада Китаю пообіцяла фонду в повному обсязі відшкодувати гроші, які раніше були використані нею не за призначенням, як повідомляють NYT.

У дискусії також прозвучала думка, чи повинен Китай фінансуватися Фондом, коли він має у своєму резерві значні кошти. Так, наприклад, на проведення Олімпійських Ігор-2008 і організацію виставки «Шанхай-Експо» в минулому році Китай витратив близько 48 млрд. $ США, а також він хоче профінансувати пакет стимулювання економіки в розмірі 586 млрд. $ США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...