ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вперше главою МВФ може стати жінка

Велика Епоха

У вівторок організація МВФ відкрила прийом заявок на вакантний пост директора-розпорядника МВФ. На наступний день по французькому телебаченні Крістін Лагард, міністр фінансів Франції, офіційно заявила про прийняття нею наміру взяти участь у виборах на пост глави МВФ.

Крістін Лагард, міністр фінансів Франції. Фото: Dominique Charriau/Getty Images
Крістін Лагард, міністр фінансів Франції. Фото: Dominique Charriau/Getty Images
Анрі Гено, радник президента Франції, раніше заявляв, що якщо Крістін Лагард прийме рішення на участь у виборах глави МВФ, країна підтримає її кандидатуру. Також її кандидатуру підтримали і багато європейських країн, у тому числі Німеччина, Великобританія і Китай.

За традицією так склалося, що пост глави МВФ очолювали представники Західної Європи, але напередодні виборів нового глави, які повинні відбутися до кінця червня, стали більше висувати ідею про те, що головою МВФ повинен стати неєвропеєць.

Основним конкурентом Крістін Лагард у виборах на пост глави МВФ вважається Кемаль Дервіс, колишній міністр економіки Туреччини. Свого часу, коли Кемаль Дервіс перебував на посаді віце-президента Світового банку, він допоміг подолати країні найтяжчу економічну кризу, що супроводжувалася крахом банківської системи та інфляцією.

За даними Reuters, заявки на пост глави МВФ також подали Марк Карні (Канада), Аксель Вебер (Німеччина), Агустін Карстенс (Мексика), Тревор Мануель (ПАР), Армініо Фраго (Бразилія).