• Німеччина зупинить всі атомні електростанції на своїй території

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 30 травня 2011 року

Після аварії на японській АЕС «Фукусіма-1», близько 200 тисяч германців вийшли на демонстрації протестів проти атомних електростанцій на території своєї країни, повідомляє агентство Reuters.

28 травня сотні тисяч жителів Німеччини в 20 містах країни, включаючи Берлін провели маніфестації проти використання атомної енергії. Після тривалих перевірок працездатності атомних станцій на території Німеччини 100 експертами, у тому числі їх здатності протистояти стихійним лихам і терактам, члени німецької урядової коаліції у Вернігероді, на нараді земельних міністрів у справах екології, прийняли план закриття всіх АЕС на території країни до 2022 року.

Уряд Німеччини більше не буде відновлювати роботу семи енергоблоків на старих АЕС, відключених у березні 2011, а також АЕС «Круммель». Ще шість ядерних реакторів будуть відключені до 2021 року, і останні три нові енергоблоки зупиняться у 2022 році, повідомив міністр екології Німеччини Норберт Реттген. Він уточнив, що в першу чергу будуть відключені «Бібліс А», «Бібліс Б», а також «Філіппсбург 1» і «Брунсбюттель» через невідповідність сучасним стандартам.

Новий закон про терміни відключення реакторів АЕС, буде прийнятий кабінетом Германіі 6 червня. Проте агентство DPA вказало на те, що експертна комісія не дала ясних рекомендацій про відключення АЕС.

Зауважимо, до березня 2011 р. 23% енергії у Німеччині виробляли атомні станції. Енергетики стверджують, що закриття АЕС завдасть серйозний удар по німецькій промисловості. У свою чергу, члени екологічної комісії вважають – брак електроенергії, що виникне, можна буде заповнити з інших джерел.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...