ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Заарештований Ратко Младіч буде відданий міжнародному трибуналу в Гаазі

Велика Епоха

У Сербії, в ході спецоперації в четвер був затриманий колишній лідер боснійських сербів Ратко Младіч, за упіймання якого давали нагороду в 10 млн. євро. Сьогодні в Белграді відбудуться слухання з приводу екстрадиції генерала Младіча до Гааги, повідомляє CNN.

Ратко Младіч. Фото: Sava RADOVANOVIC/Getty Images
Ратко Младіч. Фото: Sava RADOVANOVIC/Getty Images
Факт затримання Ратко Младіча оприлюднив Президент Сербії Борис Тадіч 26 травня – в день візиту до Сербії баронеси Кетрін Ештон – Верховного представника Євросоюзу.

69-річний Ратко Младич був заарештований рано вранці в четвер, у селі Лазарєво автономного краю Воєводина. Через кілька годин злочинець був відданий суду в Белграді. Міжнародним трибуналом з військових злочинів у колишній Югославії (МТКЮ) Ратко Младіча звинуватили в геноциді і злочинах проти людяності під час Боснійської війни 1992-1995рр. за організацію розправи над боснійськими мусульманами у Сребрениці.

Незабаром після цього, на головній площі у Белграді почали збиратися люди, які розмахували прапорами в руках. Вони вимагали звільнити Ратко Младіча. У соціальній мережі Facebook був кинутий заклик приєднатися до акцій протесту в Сербії, повідомляє кореспондент Бі-бі-сі.

Незабаром Ратко Младіч повинен буде з'явитися перед міжнародним трибуналом, однак сербські ЗМІ заявляють, що він може не дожити до судового процесу. Зараз колишній генерал ознайомлюється з матеріалами своєї справи в Гаазі.

Сьогодні сербські лікарі визначать стан здоров'я Ратко Младіча і його фізичну і психічну здатність брати участь у слуханнях у Гаазі. За попередніми даними, він переніс інсульт, одна рука паралізована.

Як заявив на прес-конференції Президент Сербії, арешт Ратко Младіча закінчує розділ в історії країни і наближає Сербію, а також весь балканський регіон до примирення і співпраці. Тепер Єврозона дозволить Сербії вступити до Європейського Союзу.

Як вважають історики, етнічна чистка в Сребрениці – це наймасштабніший військовий злочин в Європі після Другої світової війни. За даними Меморіального центру тут загинули близько 8372 людей. Точна кількість жертв поки не встановлена. Незалежні експерти оцінюють до 100 тисяч загиблих, переважно боснійських мусульман.
 
Фото: ELVIS BARUKCIC/Getty Images
Фото: ELVIS BARUKCIC/Getty Images