ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна планує збільшити виробництво зерна і зніме квоту на його експорт

Велика Епоха

Україна планує збільшити врожай на 15%, за рахунок чого зніме квоту на експорт зерна і збільшить обсяги поставок у зв'язку з загрозою посухи в Європі і в США, заявив Віктор Янукович в інтерв'ю інформагентству Bloomberg.

Україна планує збільшити виробництво зерна і зніме квоту на його експорт. Фото: PASCAL PAVANI/Getty Imges
Україна планує збільшити виробництво зерна і зніме квоту на його експорт. Фото: PASCAL PAVANI/Getty Imges
Експортні обмеження будуть замінені митом згідно із законопроектом, ухваленим парламентом минулого тижня, які можуть бути скорочені у наступному році, заявив 24 травня Президент України.

«У 2011 році Міністерство сільського господарства України планує збільшити виробництво зерна на 15% – до 45 млн. тонн, що дозволить з 1 липня до кінця року експортувати до 20 млн. тонн зерна», – заявив на веб-сайті Української зернової асоціації президент цієї організації Володимир Клименко. Це підтвердив і аналітик дослідницького центру «ПроАгро» Микола Верницький, запевнивши, що з 1 липня цього року в Україні зерна буде достатньо для потреб країни.

Зауважимо, ціни на пшеницю минулого тижня підскочили на 11% через прогнози з приводу посухи у Франції і Німеччині. За останні п'ять місяців це було рекордне підвищення.

Нагадаємо, в жовтні минулого року через посуху Україна встановила експортні обмеження на кукурудзу, ячмінь і пшеницю. Квоти діяли до 5 травня 2011 року.