• Міллер заявив: «Росія пустить природний газ в обхід України»

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 26 травня 2011 року
Віктор Янукович запропонував прив'язати ціну на блакитне паливо до вугілля і заявив, що буде домагатися від Росії зменшення ціни на газ на 20%.

Про це Президент України заявив 24 травня на зустрічі з главою російського ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером. Він також підкреслив, що підписана газова угода в 2009 році «некоректна для України» і нагадав главі «Газпрому», що Україна пішла на поступки Росії і продовжила терміни базування російського флоту в Криму, тому зараз також розраховує на поступки.

«Ціна на газ для України повинна бути набагато нижче, ніж для Європи, враховуючи харківські угоди минулого року і коротку відстань між Росією та Україною», – зауважив Янукович. У відповідь Олексій Міллер сказав, що бачить можливість обговорювати ринкові тенденції і впливаючи фактори на газовому ринку, і знову привніс у переговорний процес квітневі пропозиції Путіна щодо вступу України до Митного союзу.

На наступний день після переговорів з українською владою Міллер заявив, що Росія пустить транзитний природний газ в обхід України, уточнивши, що він має на увазі щорічні 20 млрд. куб. газу, які проходять транзитом через Україну в Чехію та Німеччину.

У свою чергу провідний експерт енергетичних програм В. Омельченко відзначив, що Росія розглядає газове питання з політичної точки зору і намагається якомога більше виторгувати.

На думку глави "НУНС" Миколи Мартиненка, прямий шлях української сторони в питанні ціноутворення на газ – це відстоювати свої інтереси в міжнародному суді, а не вести діалоги щодо формули на газ і прив'язувати її до вугілля. Він підкреслив, що Україні крім газових переговорів з Росією про зниження ціни, потрібно всіма силами прагнути відійти від російської монополії та користуванні російським газом. Для цього, в першу чергу, необхідно будувати термінали для скріпленого газу, займатися енергозбереженням і диверсифікацією.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...