• В Японії різко підвищився попит на техніку нового покоління через дефіцит електроенергії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 26 травня 2011 року

Японію чекає дефіцит електроенергії цього літа через зупинку робіт на атомних станціях «Хамаока» і «Фукусіма-1» в результаті стихійних лих 11 березня, повідомила Automotive News.

Уряд Японії звернувся до підприємств та населення країни з проханням економити електроенергію, щоб зменшити споживання електрики на 15%. Такий захід був викликаний перебоями з електроенергією і збільшенням споживання електроенергії у зв'язку з потеплінням. 

Експерти електроенергетики відстежили, що найбільше споживання електроенергії припадає на кінець робочого тижня, а у вихідні дні – найменше. Таким чином, підприємства Японії змушені будуть з червня по вересень перевести підприємства на літній графік роботи, щоб ослабити навантаження на електростанції у пікові робочі дні тижня. Тепер вихідними будуть четвер і п'ятниця, а не субота і неділя. У деяких містах графік роботи буде зсунутий на більш ранні години, щоб виключити роботу кондиціонерів і вентиляторів хоча б на кілька годин у день.

Фахівці підрахували, що велику економію дає використання техніки нового покоління. Це також дозволяє економити власникові і електрику, і гроші на 10-20%. Так, наприклад, кондиціонери останнього покоління можуть в автоматичному режимі вибирати економний спосіб роботи – в залежності від об'єму приміщення і кількості в ньому людей. Це ж стосується й інших побутових приладів: холодильників, пральних машин, телевізорів й тощо.

У зв'язку з цим, в Японії зараз різко підвищився попит на побутову техніку нового покоління. Попит на, холодильники, пральні машини з квітня виріс на 19%. Тільки на одні вентилятори та кондиціонери попит виріс у 2,3 рази.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...