• Прокуратура перевірить ситуацію по новобудові біля Десятинної церкви у Києві

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 травня 2011 року
Партія «Наша Україна» і ряд інших партій України запитали київську прокуратуру перевірити законність ново будівних робіт церкви Московського патріархату біля фундаменту Десятинної церкви.

Раніше депутат партії «БЮТ» Святослав Олійник заявляв, що біля фундаменту Десятинної церкви почалося будівництво храму. Люди, що приїхали на вантажних машинах, відмовилися пред'явити документи і проігнорували заборону на роботу крана співробітника міліції. А священнослужитель сказав, що якщо сьогодні немає дозволу, то все одно він буде отриман. Зі свого боку головний архітектор м. Києва Сергій Целовальник 26 травня запевнив, що про забудову фундаменту Десятинної церкви і мови не йде, та послався на те, що будівельні вагончики, які під'їхали до стін церкви необхідні для археологічних робіт.

29 травня в Києві пройшла акція протесту на захист музеєфікації Десятинної церкви і проти будівництва храму Московського патріархату, у якому взяли участь 300 осіб. Протестуючі виставили лозунги: «Попов, не ховайся за спинами попів!» і «Прибрали борделі – приберіть і гопників!» У свою чергу, під час проведення мітингу, церква УПЦ Московського патріархату, яка знаходиться поруч з територією Десятинної церкви, почала бити у дзвони, щоб заглушити виступи мітингувальників.

По закінченні акції протесту активісти партії «Україна Майбутнього» розібрали звалище на місці Десятинної церкви і принесли це сміття до будинку Київської міськдержадміністрації для Олександра Попова. «Ми прибрали цей смітник з двох причин: по-перше, недобре спостерігати сміттєві завали в центрі Києва і в настільки святому місці, а по-друге, ми вирішили віднести це все до голови Київської міськдержадміністрації Олександру Попову, щоб він прибрав сміття, да московських попів разом з ним», – обурено сказав столичний активіст Кім Веремійчук.

У свою чергу Святослав Олійник зазначив, що розвантаження будматеріалів для спорудження храму Руської православної церкви Московського патріархату не могла початися без відома Олександра Попова і зробив йому письмовий запит, а також депутатське звернення до міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Олександр Попов запевнив, що без відповідного рішення Київської міської ради будівельні роботи біля Десятинної церкви не почнуться.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...