• Уряд Іспанії за скандал навколо огірків буде вимагати компенсацію від Євросоюзу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 31 травня 2011 року

Сьогодні уряд Іспанії заявив, що вимагатиме від Євросоюзу компенсацію за завдану шкоду, внаслідок звинувачення в отруєнні сотень людей іспанськими огірками, зараженими кишковою паличкою, повідомляє агентство Reuters.

Г-н Дієго Лопез Гаррідо, відповідальний по зв'язках з ЄС, стверджує, що немає абсолютно ніяких доказів провини іспанських фермерів за епідемію кишкової палички. Міністр іспанського сільського господарства Роса Агілар зі свого боку заявила, що в результаті поспішного звинувачення не тільки все сільське господарство Іспанії понесло величезні збиткі, а й постраждав бренд країни. Вона додала, що буде всіляко домагатися допомоги від Всесвітньої торгової організації.

Скандал навколо іспанських огірків, через які нібито сталося масове зараження в Європі, вибухнув із кінця минулого тижня, коли берлінські експерти з інституту RKI з'ясували, що масове отруєння 600 німців і смерті 10 осіб відбулися в результаті вживання салатних огірків з Іспанії, а не з північної Німеччини, як казали спочатку.

Поки неясно, чи мають ці захворювання пряме відношення до іспанських салатних огірків, але Іспанія стверджує, що спочатку це треба довести. Може бути інфекція потрапила в партію огірків не на базі, а при транспортуванні.

Зауважимо, в даний час заборону на імпорт продукції з Іспанії та Німеччини ввели кілька країн, у числі яких - Росія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...