• Греція получить від ЄС другий пакет екстреної допомоги

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 2 червня 2011 року
Європейський Союз працює над формуванням другого пакету екстреної допомоги Греції. Причому, кредит Афінам буде надано вже в червні цього року, щоб уникнути дефолту, як повідомляє Reuters.

Величина суми фінансової допомоги другого пакету може скласти € 65 млрд. Крім цього, Греції буде надана «технічна» підтримка від Євросоюзу в процесі приватизації.

Також, влада Греції домовилася з інспекторами Євросоюзу, МВФ і Європейським центральним банком про скорочення ПДВ на 3%, щоб продовжити подальші переговори з питання виведення Афін із кризи.

Вчора в друкованих німецьких ЗМІ з'явилося повідомлення щодо МВФ про те, що він не планує виплачувати свою частину допомоги Греції, а візьме участь тільки в другій програмі. Слідом за цим Німеччина заявила: якщо МВФ не виплатить свою частину допомоги Греції, то німецька сторона також не стане виплачувати. (Частка допомоги в другому пакеті Німеччини для Греції – € 22,4 млрд.)

Як повідомили грецькі ЗМІ, 6 червня міністри фінансів планують провести екстрену зустріч 17 країн єврозони по узгодженням деталей другого пакету екстреної допомоги, але представники Єврокомісії спростували цю інформацію.

Нагадаємо, в травні 2010 р. Євросоюз та МВФ у формі трирічної програми надали Греції кредитування за пільговими ставками на суму € 110 млрд. Це дозволило Афінам вибратися з боргової ями. Перші € 20 млрд. від частки кредиту країна отримала в травні 2010.

Взамін Греція повинна була почати радикальну реформу по скороченню бюджетного дефіциту, який за підсумками 2009 р. становив 13,6% ВВП країни. Заходи «суворої економії» зачепили підвищення податків і акцизів, заморожування окладів держслужбовцям і урізання 13-ї зарплати, що викликало жорсткий опір з боку населення країни. Але, як виявилося, ця програма дала свої плоди: бюджетний дефіцит уряду за I півріччя 2010 р. вдалося скоротити на 45%.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...