• Влада Грузії заборонила використання комуністичної і фашистської символіки

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 1 червня 2011 року
Влада Грузії 31 травня одноголосним голосуванням прийняла законопроект під назвою «Хартія свободи», що забороняє використання на території країни як фашистської, так і комуністичної символік, повідомляють грузинські ЗМІ.

Деякі положення «Хартії свободи» вже набули чинності, решта вступлять з січня наступного року.

Крім цієї заборони, «Хартія свободи» передбачає обмеження для осіб, що працювали в спецслужбах за часи Радянської влади, або займали керівні посади в компартії і дочірніх її організаціях. Тепер таким людям заборонено працювати у всіх структурах державної влади, суді, держслужбі (на керівній посаді у вузах) і Раді безпеки.

Відповідно до законопроекту «Хартії свободи», в країні повинні бути ліквідовані по всіх громадських місцях барельєфи і пам'ятники з радянською символікою, перейменовані вулиці, міста й населені пункти, що містять сліди радянського минулого. Частина пам'ятників буде передана в Музей окупації.

Також одним із завдань «Хартії свободи» в тому, щоб ліквідувати тероризм і посягання на безпеку Грузії, тому в законопроекті передбачені пункти антитерористичних заходів, таких як охорона будівель і об'єктів стратегічного призначення, моніторинг на імпортовані вантажі в країну і контроль фінансових інвестицій. Відповідно до цього, Мінекономіки та фінансів, а також банки Грузії зобов'язали інформувати правоохоронні служби про здійснення великих фінансових транзакціях із-за кордону.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...