• Студенти виступили проти законопроекту «Про вищу освіту»

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Середа, 25 травня 2011 року
Акція протесту студентів проти законопроекту «Про вищу освіту» пройшла 25 травня в Києві.

Головна вимога, як повідомили організатори, не допустити реєстрації цього законопроекту в сьогоднішній редакції у Верховній Раді. Організаторами виступили такі організації, як Незалежна студентська профспілка «Пряма дія», Всеукраїнська молодіжна організація (ВМО) «Українська асоціація студентського самоврядування», Громадянський рух «Відсіч», ВМО «Фонд регіональних ініціатив» та ініціативна група викладачів НаУКМА.

Студенти протестували біля Адміністрації Президента, після чого перемістилися до Кабінету Міністрів України.

Протестуючі тримали плакати «Проти деградації освіти», «Безкоштовна освіта всім і кожному», «Деградація освіти починається з міносвіти», також студенти скандували гасла «Геть міністра міністерства освіти», «Вимагаємо системних змін».

Серед вимог студентів: підвищити мінімальні стипендії до прожиткового мінімуму, зменшити існуюче навчальне навантаження на викладачів та ввести повноцінну оплату наукового компонента їх діяльності, надати автономію ВНЗам, припинити тиск на органи студентського самоврядування, гарантувати прозорий механізм формування та розподілу державного замовлення, звільнити некомпетентне керівництво Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

За повідомленням організаторів акції в Києві, протест був всеукраїнським і пройшов у 15 містах країни.
{mospagebreak}
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...