• Громадські рухи закликають рятувати українську мову

  • Понеділок, 4 жовтня 2010 року
Сьогодні біля Верховної Ради громадські організації влаштували акцію "Врятуй свою мову!". Учасники демонстрації вимагали зняти з реєстрації проект закону «Про мови в Україні», який, на думку організаторів суперечить Конституції та роз'єднує країну.

Як зазначили організатори масового заходу, у скандальному законопроекті робиться акцент тільки  на російській мові, якій в Україні нічого не загрожує. В свою чергу інші мови національних меншин законодавчий документ не захищає.

Пікетувальники також виступили проти «українсько-російської двомовності», оскільки вважають, що після прийняття цього проекту закону українська зникне зі шкіл, вишів та телебачення, а Україна перетвориться на російську провінцію.

В той же час, активісти закликали парламентарів зайнятися питаннями, які реально поліпшать життя українців: тарифами на газ, цінами на продукти харчування, зарплатами та іншими економічними та соціальними проблемами.

Організували захід Громадянський рух «Відсіч»; Рух добровольців «Простір свободи» та Громадська кампанія «Новий громадянин». Акцію підтримали громадські діячі, зокрема, Євген Сверстюк і Василь Овсієнко, письменники брати Капранови, а також музиканти Фагот і Сашко Положинський.
 
{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...