• Росія і ЄС узгодили план щодо скасування шенгенських віз

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 2 червня 2011 року
Проект Шенгенської угоди про введення в дію безвізового режиму між Росією і Євросоюзом, переданий на Саміті в 2010 році російською стороною, був частково схвалений. Тепер російські громадяни зможуть отримувати шенгенські візи строком на п'ять років, але з певними умовами, повідомив представник МЗС РФ Володимир Воронков.

Володимир Воронков сказав 1  червня на прес-конференції, що введення в дію безвізового режиму між Росією та ЄС принесло б додатковий прибуток до бюджетів європейських країн з розвиненим туризмом. Зараз же, багато людей, які мають можливість поїхати в країни Шенгенської зони, із-за однієї технічної складності оформлення візи, не вирішуються туди їхать.

Як повідомляють джерела, отримати п'ятирічну шенгенську візу можна буде не відразу. За домовленістю, російський громадянин зможе її отримати тільки після однорічного випробувального терміну на довіру з боку Шенгенської зони.

Також мали результати переговорів з приводу введення короткострокового безвізового режиму в Шенгенській зоні екіпажам повітряних і морських суден, людям, якім необхідно планове лікування, їх рідним і близьким, а також журналістам.

ЄС і Росія вже погодили спільний план щодо скасування віз, тепер документ повинен ще пройти процедуру узгодження з усіма країнами ЄС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...