• Авіація НАТО штурмувала Лівію на честь 69-річчя Муаммара Каддафі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 червня 2011 року

Сьогодні вранці авіація НАТО атакувала столицю Лівії Тріполі, передмістя Аль-Карама, а також головний військовий штаб лівійської армії, склади ракет і ангари з військовою технікою, повідомляє агентство France-Presse.

Брюссель зазначив, що загальна кількість бойових і розвідувальних вильотів перевищила 10 тисяч, сьогодні їх було здійснено – 11. Перший вибух у столиці Лівії, за даними AFP, пролунав о 10-45 ранку за місцевим часом, за ним прогриміли ще три, у результаті чого резиденцію Каддафі накрила хмара сірого диму. У передмісті столиці – Аль-Караме бомбардуваннями було знищено громадянську телекомунікаційну станцію.

Останнім часом НАТО бомбардує столицю Лівії кожні кілька годин, як повідомляє Reuters. Сьогоднішнє бомбардування стало одним із проведених у денний час доби. Авіація Північноатлантичного альянсу націлюється головним чином на резиденцію Каддафі. Також активізувалися бойові дії на суші. В 100 км на південно-заході від Тріполі опозиціонери режиму Каддафі захопили містечко Яфран і знищили в його околицях кілька бронетранспортерів і танків.

Сьогодні, в день 69-річчя Муаммара Каддафі, до столиці опозиціонерів – Бенгазі, прибув представник президента РФ Михайло Маргелов для зустрічі з керівництвом Національної перехідної ради.

Нагадаємо, військова операція в Лівії розгорнулася внаслідок народних заворушень у країні в лютому 2011 року. Народ вимагав відставки Муаммара Каддафі, слідом за цим у країні почалася громадянська війна і була створена Національна перехідна рада. Ряд країн розірвали торгово-економічні відносини з режимом Каддафі і визнали законною владою – створену опозиційну перехідну лівійську Раду.

19 березня 2011 військово-повітряні сили Великобританії, Франції і США почали бомбардування території, контрольовану прихильниками Каддафі. Починаючи з 31 березня командування спецоперацією перейшло до НАТО.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...