• Маріуполь – кількість хворих на холеру зростає

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 червня 2011 року

Госсанепідемстанція Маріуполя Донецької області сьогодні підтвердила вже 8 випадків захворювання на холеру.

Як повідомляє прес-служба станції, сьогодні вранці маріупольська лабораторія Госсанепідемстанціі підтвердила ще у трьох осіб холеру, які були госпіталізовані до лікарні 1 червня. Зразки проб ще будуть перебувати у спецлабораторії на ідентифікації.

За заявою головлікаря станції Сергія Риженко – це випадок «сімейного вогнища», що виник у результаті вживання риби, яку хворі придбали на ринку 24 травня і готували її в домашніх умовах. Таким чином, до лікарні потрапило 8 чоловік з ознаками холери. Зараз всі потерпілі проходять необхідний курс лікування, загрози для їхнього життя немає, запевнив він.

Як повідомлялося раніше, 29 травня три маріупольця були госпіталізовані з діагнозом холери. 31 травня МОЗ підтвердило четвертий випадок захворювання і 2 червня – п'ятий.

У зв'язку з цим місцева Державна екологічна інспекція Азовського моря віддала розпорядження всім підприємствам і дослідницьким інститутам регіону поки припинити вилов риби в зоні Білосарайської і Таганрозького заток. На міських ринках інспекція проводить рейди по виявленню несанкціонованого продажу риби з Азовського моря. Також на міських пляжах тимчасово заборонено купання.

Захворювання холерою нетипово для України. Ця хвороба характерна для країн Африки, Південної Азії і Латинської Америки. Холері добре там, де тепло і брудно, кажуть медики.

Холерна інфекція виділяється через фекалії або блювоту хворої людини. Також може потрапити до водойому, якщо носій інфекції там скупався. Зараз паніка з приводу холери докотилася і до Києва. Місцеві санепідемстанції посилено шукають холерну інфекцію у всіх відкритих водоймах.

Нагадаємо, ознаки холери: блювотна лихоманка, діарея і зневоднення організму.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...