• Масові заворушеня на сирійсько-ізраїльському кордоні

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 6 червня 2011 року

Ізраїльські прикордонники минулої ночі обстріляли протестувальників на сирійсько-ізраїльському кордоні. У результаті 23 людини загинули, близько 350 отримали поранення. Зараз сюди стікаються тисячі палестинських та сирійських біженців, щоб примкнути до безстрокового страйку проти підсумків «шестиденної війни» 1967 року, як повідомляють сирійські ЗМІ.

Зіткнення з ізраїльськими прикордонними військами відбулися після того, як з сирійської сторони сотні учасників маніфестації, приуроченої до дня «шестиденної війни» 1967 року, стали закидувати ізраїльських солдатів каменями і намагалися проникнути через прикордонні загородження. У відповідь ізраїльські прикордонники відкрили вогонь.

Серед тих, хто намагався проникнути на територію Ізраїлю, були як палестинці, так і громадяни Сирії, що вільно пройшли через Сирійські блокпости прикордонників та миротворчі сили ООН. У зв'язку з цим ізраїльський уряд звинуватив Сирію у провокуванні заворушень на кордоні двох країн, свідомо дозволивши протестуючих почати штурм прикордонних укріплень.

У даний час Ізраїльська армія приведена в повну бойову готовність. Уряд країни побоюється повторення травневих зіткнень на сирійсько-ізраїльському кордоні, що відбулися в день заснування держави Ізраїлю.

Зауважимо, зараз в Сирії в 13 таборах для тимчасових переселенців проживає близько півмільйона палестинських біженців. Уряд Сирії дозволило їм працювати і здобувати освіту в навчальних закладах, однак не дав право на отримання сирійського громадянства.

Як відомо, в результаті так званої «шестиденної» арабо-ізраїльської війни 1967 року Ізраїль отримав контроль над низкою арабських територій та Голанськими висотами. Нещодавно Барак Обама закликав Ізраїль відновити межі, що існували до 1967 р. і повернути палестинських біженців, чим викликав невдоволення ізраїльських властей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...