• Грузинський спецназ силою розігнав акцію опозиціонерів Саакашвілі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 26 травня 2011 року

У Тбілісі в ніч на 26 травня, грузинські солдати спецназу силою розігнали акцію протесту на проспекті Руставелі, а до ранку тут вже була вибудувана святкова військова техніка, повідомляє агентство «Новини-Грузії».


Застосовуючи сльозогінний газ, водомети, гумові кулі і палиці, бійці спецназу відтіснили учасників акції протесту «Народних зборів» з території біля будівлі парламенту, щоб розчистити територію для проведення святкового військового параду на честь 20-річчя незалежності Грузії.

У ході придушення опозиціонерів, на ранок четверга зафіксовано, що загинуло двоє поліцейських, 37 постраждало. З них: 8 поліцейських, один журналіст ITV, одна жінка і 28 цивільних осіб.

Опозиціонери заявили, що правоохоронні органи застосували нерівну силу, в ході якої військовий спецназ діяв «нещадно і жорстко». Як зазначила одна з лідерів «Народного зібрання», колишній спікер парламенту Ніно Бурджанадзе, «так не діяв навіть генерал Родіонов» 9 квітня 1989 року при розгоні акції в Тбілісі радянськими військами.

МВС Грузії заявило, що акція протесту «Народних зборів» була несанкціонованою, тому поліція розчистила територію від протестуючих.

У свою чергу, приймаючи в четвер військовий парад, Саакашвілі заявив: «Те, що відбувалося в ці дні, не мало нічого спільного зі свободою слова. Як раз ці політичні лідери бажали завдати удар по свободі слова і грузинської демократії. Вони хотіли не свободи слова, а насильства і жертв». «У результаті зіткнення з поліцією самі лідери втекли з місця акції та змели на своєму шляху двох поліцейських, які загинули», – додав він, приносячи співчуття родичам загиблих.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...