• У Південній Кореї відбуваються масові заворушення

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 26 травня 2011 року

Виробництво серії моделей південнокорейських марок автомобілів опинилося під загрозою після того, як на найбільшому заводі в Південній Кореї Yoosung почався довгостроковий страйк.

24 травня корейська поліція переважаючими силами штурмом взяла завод Yoosung у місті Асан, розташований більше 80 км від Сеула. Проти 500 страйкарів було кинуто більше 3000 тисяч солдатів.

Страйк на найбільшому в країні заводі Yoosung з виробництва запчастин для двигунів почався ще 18 травня. Страйкарі забарикадувалися в будівлі і перекрили входи виробничих цехів після провалу 11-ти переговорів працівників з адміністрацією заводу про підвищення заробітної плати і обліку робочого часу. Через шість днів страйку адміністрація вдалася до вирішення конфлікту силовим шляхом – близько 500 робітників-страйкарів розігнала поліція. Тим не менше, про відновлення роботи виробництва поки що й мови не йде.

Конфлікт, що виник на заводі Yoosung, торкнувся 270 тис. робітників автомобільної промисловості та їх сімей, 1,7 млн. працівників суміжних областей і 5000 постачальників запчастин. Знизити темпи збирання через брак їх комплектуючих запчастин довелося всім автомобільним підприємствам, які закуповують запчастини у Yoosung. Серед них: General Motors, KIA Motors, Renault Samsung Motors, Hyundai, Ssangyong Motor та інші.

Адміністрація Yoosung заявила, що страйк був незаконним, бо страйкарі відмовлялися допускати до роботи тих, хто не брав участі у страйку. Саме це і вплинуло на прийняття рішення про придушення протесту силовим шляхом. На даний час більшість робітників-страйкарів затримано, також за «саботаж» арештовані два голови профспілки, яким вже висунуто звинувачення.

Якщо заворушення в Південній Кореї триватимуть ще місяць, збиток автомобільних компаній становитиме 4,3 млрд. $ США від 276 тис. недоукомплектованих автомобілів.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...