• Рішення ситуації з дорогами в Україні до Євро-2012

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 8 червня 2011 року
До грудня 2011 року будуть здані ключові об'єкти Євро-2012, крім доріг, термін здачі яких – квітень-травень, заявив віце-прем'єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Дорожнє будівництво 1,5-кілометрової зони біля НСК «Олімпійський» закінчать до осені цього року, а Столичне шосе і дорогу біля метро «Дніпро» – до кінця року, відрапортував гендиректор «Київавтодору» Георгій Глинський.

А ось ситуація з дорогами на Львівщині не райдужна – чекає ремонту 80-кілометрова ділянка дороги до Краковця, яку обіцяли зробити супершвидкісною, але поки Київ не виділив коштів. Тільки планують оголосити тендер на дорстроітельство зі Львова до Трускавця, де зупиниться частина футбольних уболівальників, сказав Львівський губернатор Михайло Цимбалюк.

У Харкові така ж головна проблема – дороги. На проспекті Гагаріна – основній евромагістралі з аеропорту на стадіон і в центр Харкова тільки почалися підготовчі роботи, щоб розширити евромагістраль до 10 смуг. Здати проспект планують до кінця року.

Як пояснив Борис Колесніков, з будівництвом та ремонтом доріг є великі труднощі в зв'язку з недостатнім фінансуванням.

«Ми випробували всілякі варіанти і бачимо, що цю проблему не вирішити без державного фінансування. В рік на будівництво 1000 км доріг необхідно $ 5 млрд., а такої суми грошей «Укравтодору» ніколи не заробити, – сказав він. – Найважче – боротьба з бюрократією. Планова система в Україні та ж, що була при Раднаркомі в 30-ті роки ХХ століття. Міністерство фінансів грає в ній ключову роль і нічого не виділяє. Без його реформи ситуацію з дорогами не виправити. Протягом 20 років країна практично нічого не будувала, в багатьох напрямках усе розвалюється, а вирішувати ці питання треба швидко».

Як пообіцяв Борис Колесніков, внутрішньоміські дороги в Україні залатають за два місяці до Євро-2012.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...