• Європейські потяги будуть їздити на сонячній енергії

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 8 червня 2011 року

В понеділок, 13 червня, в Антверпені відкриють перший в Європі залізничний тунель, рух по якому буде забезпечуватись повністю за рахунок сонячної енергії.

Один з відрізків шляху Париж-Амстердам довжиною 3,4 км буде отримувати енергію від 50 тисяч фотоелектричних елементів, розташованих на поверхні тунелю. Сонячні панелі площею близько 57 тисяч квадратних метрів приноситимуть до 3,3 тисяч мегават-годин електроенергії на рік. Цього має вистачити для забезпечення руху швидкісних поїздів по тунелю в Антверпені, а надлишок електроенергії буде поступати до локальної мережі та забезпечуватиме світлом місцевих мешканців. Вартість встановлення систем живлення від поновлюваних носіїв енергії для Бельгії склала 20,1 мільйон доларів – повідомляє Greenoptimistic.com.

На сьогоднішній день проект переходу залізниці на живлення від сонячної енергії – не єдиний у своєму роді. Аналогічну програму запровадили в США для забезпечення сполучення між Тусоном і Феніксом в Аризоні. А в Італії частину поїздів обладнали сонячними панелями, які передають електроенергію до системи кондиціонування та вентиляції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...