• 1200 робіт виставленої колекції художниці Фріди Кало виявилися підробкою

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 червня 2011 року

Більше тисячі полотен популярної мексиканської художниці Фріди Кало з приватної колекції Карлоса Нойоле, експерти визнали підробкою, повідомляє AFP.

Колекцію з 1200 картин, начерків та листів Фріди Кало мексиканський артдилер і галерист Карлос Нойола придбав у 2005 році, будучи впевненим в їх достовірності.

Однак експерти м. Сан-Мігель-де-Альєнде відразу визначили, що роботи виставленої колекції в галереї їхнього міста, є фальшивими. Директор Музею художниці Фріди Кало, Хільда Трухільо зауважила, що всі ці роботи підписані однаково, хоча, як відомо, художниця Фріда Кало завжди по-різному підписувалась. Також було звернуто увагу на те, що ні один предмет з колекції Карлоса Нойоли не має документального підтвердження.

Справжність походження колекції Нойоли була піддана сумнівам ще в 2009 році, коли в Америці вийшла в світ книга Барбари Лівайн «У пошуках Фріди Кало», в якій автор вперше дала опис предметів колекції Карлоса Нойоли. Але тоді він колекцію не виставляв широкій публіці і не показував її фахівцям.

Зі свого боку, Нойола наполягає на достовірності його колекції. Він підкреслив, що придбав її не з метою перепродажу. Представники правоохоронних органів Мексики заявили, що Карлосу Нойоле не загрожує кримінальне переслідування, тому що він не брав участь у виготовленні підроблених робіт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...