• Європейський парламент прийняв резолюцію стосовно переслідування глав опозиції в Україні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 червня 2011 року

Європейський парламент 9 червня на пленарному засіданні прийняв резолюцію, засудивши українську владу в маніпулюванні кримінальним правом для досягнення політичних цілей, повідомляють Страсбурзькі ЗМІ.

Зокрема, Європейський парламент наголосив у резолюції важливість забезпечення українською стороною максимальної прозорості в кримінальному переслідуванні і в судових розглядах, що ведуться відносно політичних лідерів української опозиції. Уряд України не повинен перешкоджати їх участі в політичному житті держави, зустрічатися зі своїми виборцями і здійснювати поїздки на міжнародні заходи.

Також Страсбург висловив стурбованість збільшенням кількості виборчого переслідування опозиціонерів, перевищенням заходів до Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, і закликав українську сторону скасувати заборону про «невиїзд» для Юлії Тимошенко та інших глав опозиції.

У резолюції Європейського парламенту зазначено, що принцип «колективної відповідальності» у прийнятті рішень на урядовому рівні, не дає право переслідувати окремих осіб уряду. Боротьба з корупцією і встановлення верховенства закону необхідні Україні не тільки для зближення з ЄС, але також для встановлення демократії в країні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...