• Болгарія відмовиться від довгострокових контрактів з російським Газпромом

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 7 липня 2011 року
 
Болгарія планує скоротити закупівлі російського газу в чотири рази за два-три роки, відмовившись від довгострокових контрактів з ВАТ «Газпром», повідомляє видання «Інвестор».

Російська газова компанія, крім Хорватії, може втратити ще одного європейського споживача – Болгарію, яка споживає в рік 2,5 млрд. куб.м. російського блакитного палива. Зараз болгарський уряд має намір скоротити його споживання до 500 тис. куб.м., оскільки ВАТ «Газпром» не йде на поступки в домовленості "про прийнятну ціну". А знизити частку газового імпорту Болгарія планує за рахунок закупівель у альтернативних постачальників і за рахунок видобутку сланцевого газу в північно-східній частині своєї території, повідомив міністр економіки Болгарії Трайчо Трайков.

Проектом розробки болгарських родовищ вже зацікавилася американська компанія Chevron, яка пообіцяла вкласти у розвідку і дослідження 30 млн. євро. Однак дана ініціатива уряду Болгарії викликала різке невдоволення в опозиційних колах країни та в екологів.  
Болгарія також планує взяти участь у проекті газопроводу «Південний потік» – спільний проект Росії з італійською компанією Eni, згідно з яким газопровід планується провести в південно-центральні країни Європи через Чорне море в обхід України. Але це буде можливо, якщо Газпром не відмовиться від даного проекту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...