• Росія пропонує Україні створити спільне підприємство на базі Газпрому та Нафтогазу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 липня 2011 року

ВАТ «Газпром» знизить ціну на газ для України у випадку, якщо вона прийме рішення про злиття російської та української газових компаній, заявив голова правління «Газпром» Олексій Міллер на підсумковій прес-конференції акціонерів 30 червня.

«Прийнявши нашу пропозицію злиття Газпрому і Нафтогазу в єдину компанію, Україна могла б вирішити дуже багато питань», – сказав він.

«Буде єдина цінова політика компанії для споживачів України – як для населення країни, так і для промисловості. Це ж стосується і внутрішніх російських цін. Це буде значно нижче, ніж білоруська ціна. Для Нафтогаза України вирішиться актуальне питання – з'явиться можливість фінансувати реконструкцію та модернізацію газотранспортної системи», – додав Міллер.

Раніше The Epoch Times повідомляла, що Росія на чергових газових переговорах запропонувала Україні блакитне паливо з 40% знижкою, але на певних умовах. Які це умови – сказано вище.

Як зауважив депутат від партії БЮТ, член комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) Сергій Пашинський, злиття російського Газпрому та українського Нафтогазу призведе до білоруського сценарію.

«Якщо український уряд піде на створення спільного підприємства між НАК«Нафтогаз Україна» і російським ВАТ «Газпром», Україна зіткнеться з білоруським сценарієм», – сказав він.

«Російська сторона цей сценарій вже повністю зіграла з Білоруссю. Там теж діяла знижка кілька років, але потім ціна на газ піднялася, і зараз для Білорусії така ж, як і для України – різниця всього в 20 $. Однак тепер газотранспортної системи у білоруського народу у власності вже немає, так як «Газпром» забрав її офіційно», – підкреслив нардеп. – «І ось цей сценарій тепер Росія хоче зіграти з Україною. Ми повинні це ясно розуміти».

Зі свого боку Міллер спростував інформацію про те, що ціна природного газу з Мінськом вже погоджена. Він заявив, що поки ніяких домовленостей по формулі ціни російського газу для Білорусії немає – це доведеться в майбутньому вирішити.

Сьогодні пройде ще одне засідання з газового питання з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойко.

Нагадаемо, в об'єднання НАК «Нафтогаз України» входять: два відкритих і два державних акціонерних товариства, а також три дочірні компанії і п'ять дочірніх підприємств.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...