• «Газпром» може знизити ціну на газ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 22 червня 2011 року

Прем'єр-міністр України Микола Азаров на засіданні уряду заявив сьогодні, що в українських підземних сховищах природного газу достатньо, щоб забезпечити їм країну в осінньо-зимовий період 2011-2012 рр.

Він також сказав, що цей газ був придбаний раніше, за прийнятною ціною, таким чином, був створений «певний запас ресурсної потужності» завдяки розумній економії і продовження курсу енергозбереження.

Вчора, голова правління української НАК «Нафтогаз Україна» Євгеній Бакулін на нафтогазовому конгресі повідомив журналістам, що «Газпром» знизить внутрішню ціну на газ для українських підприємств. Експортна вартість газу буде оцінюватися за вирахуванням вартості транзиту та експортного мита, тобто з 40%-ою знижкою. Але така ціна буде на певних умовах. А саме, за умови злиття «Нафтогазу» з «Газпромом».

Бакулін сказав, що «Нафтогаз» вже почав підготовку до створення спільного підприємства з «Газпромом» на шельфі Чорного моря. Поки що обсяги інвестицій і частки участі у створенні спільного підприємства не визначені. Зараз вирішуються деякі розбіжності в плані законодавства.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Росії В. Путін ще в квітні 2010 року на зустрічі в Сочі запропонував «Нафтогазу» об'єднатися з «Газпромом». Пізніше, 1 грудня 2010 «Нафтогаз» і «Газпром» підписали меморандум про створення на території України виробничого об'єднання по здобичі метану з вугільних пластів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...