• В супермаркетах та дитячих таборах України введено обмеження на виробництво салатів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 червня 2011 року

Після скандалу з масовим отруєнням людей недоброякісною продукцією в Києві, санслужби ряда міст заборонили або обмежили супермаркетам продаж салатів на основі майонезу та сметани. Дана заборона буде діяти до кінця літа.

У Рівному, Дніпропетровську та Житомирі це обмеження вже вступило в силу і буде діяти до 14 вересня. Даному рішенню передувала повсюдна міська перевірка торговельних підприємств, де готуються салати. Як виявилося, жоден супермаркет не відповідав ні термінами використання напівфабрикатів, ні температурним режимам у приміщеннях, де готувалася така продукція, ні умовам продажу.

Львівська санслужба обмежилася лише рекомендаціями на ліміт виробництва швидкопсувних салатів і кондитерських виробів з кремом, тому що у них поки немає підстав заборонити їх реалізацію.

У Полтаві санепідемстанція тільки почала таку перевірку.

Віце-президент «Всеукраїнської екологічної ліги» Тетяна Тимочко заявила, що в дитячих таборах також обмежили вживання дітьми салатів, навіть якщо вони готуються на харчоблоці. «Їм видають овочі цілими – просто огірок або помідор», – сказала вона.

Нагадаємо, в Києві, 10 червня, до лікарні з отруєнням сальмонелою потрапили близько сорока чоловік. Як виявилося, причиною отруєння були кури-гриль, риба та ковбаси, куплені в супермаркеті «Велика Кишеня», в Оболонському районі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...