• В діях Юлії Тимошенко тимчасова слідча комісія України шукає факт державної зради

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 червня 2011 року
Компанія ЄЕСУ Тимошенко й інші фірми, близькі до неї, заборгували Міністерству оборони Росії $ 405 млн, заявила голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Інна Богословська вчора на брифінгу у Верховній Раді Україні, посилаючись на лист російського відомства.

Богословська заявила, що ТСК за 3 місяці роботи відправила в різні структури і відомства Росії та України понад 70 запитів. Зокрема в такі, як «Нафтогаз України», Генпрокуратуру України, Податкову держадміністрацію, Міністерство закордонних справ України, Генпрокуратуру і Міноборони РФ та ін.

«Отримавши величезну кількість відповідних документів та вивчивши їх, ТСК прийшла до висновку, що прем'єр-міністр Тимошенко з 17-19 січня 2009 р. незаконно вмішалася в хід газових переговорів, видала незаконне розпорядження і змусила главу «Нафтогазу України» Олега Дубину підписати кабальний для України контракт, що приніс нашій країні величезні збитки в мільярди доларів», – заявила глава ТСК.

Проаналізувавши обставини підписання цього газового контракту для України, члени слідчої комісії з'ясували, що у екс-прем'єра були зіткнення інтересів. За словами Богословської, саме ця мільйонна заборгованість ($ 405 млн), змусила Тимошенко погодитися на невигідний для України газовий контракт з Росією.

Сама Юлія, яка була присутня в парламенті, дані звинувачення коментувати не стала. На них відповів депутат від БЮТ-Батьківщина Сергій Пашинський. Він сказав: «У зв'язку с тим, що в 1996 році Тимошенко була обрана до Парламенту, вона вийшла із засновників компанії ЄЕСУ і більше не мала ніякого відношення до господарської діяльності цієї компанії. У 1999 році ЄЕСУ була ліквідована».

Після попереднього свого звіту у Верховній Раді, Інна Богословська заявила, що ТСК продовжить далі вивчати обставини підписання газових контрактів, починаючи з 2009 року.

«Ми очікуємо, що вже через кілька місяців зможемо скласти цілісну картину і винести підсумковий висновок: чи є в діях Тимошенко факт державної зради», – підсумувала глава ТСК Інна Богословська.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...