• МНС України попереджає

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 червня 2011 року
В даний час значно почастішали випадки харчових отруєнь та захворювань гострими кишковими інфекціями. У зв'язку з цим Міністерство з надзвичайних ситуацій України попереджає українців про небезпеку цих захворювань, повідомили в прес-службі відомства.

Основними причинами кишкових інфекцій є зберігання продуктів в умовах антисанітарії і без необхідного температурного режиму, порушення технологій приготування їжі та не дотримання правил особистої гігієни, говориться в повідомленні. МНС рекомендує не купувати і не вживати продукти і напої з вичерпаним терміном придатності, навіть при невеликій підозрі щодо їх якості.

МНС також не рекомендує купувати на стихійних ринках продукти харчування, особливо м'ясні та морепродукти, гриби. Не вживати незнайомі ягоди, трави, гриби. Бажано не готувати продукти про запас, а вживати готові страви відразу. При повторному вживанні – піддати вторинній термообробці, а в холодильнику зберігати не більше 2 годин. Овочі та фрукти ретельно мити під проточною водою, а для дітей – обдати окропом.

У разі поїздки і подорожей не брати з собою швидкопсувні продукти, такі як ковбасу, молоко, йогурт, кефір, сир, кондитерські вироби і т.п. Не пити воду з річок, озер і струмків, а вживати питну бутильовану. Купатися та відпочивати – тільки в дозволених місцях.

У випадку прояву перших ознак кишкового захворювання (пронос, нудота, блювання, запаморочення, висока температура, діарея) терміново звертайтеся до найближчої лікарні. Не займайтеся самолікуванням, тому що це небезпечно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...