• Донорські новини України у Всесвітній день донора

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 15 червня 2011 року

Медики та донори України 14 червня відзначали Всесвітній день донора. В цьому році це свято українські міста відзначили добровільною здачею крові.

Так, до Всесвітнього дня донора в Києві розпочала свою роботу волонтерська гаряча лінія донорства. Сюди можуть зателефонувати люди, які бажають безкоштовно здати свою кров. Їхні телефони будуть зберігатися в електронній базі даних. Зараз в ній налічується близько тисячі донорів. На гарячу лінію також можуть звертатися ті, кому терміново необхідне переливання. Про це повідомив керівник і донор Гарячої лінії Костянтин Кириченко.

В Одесі, 14 червня, глава міської молодіжної організації «Колокол» Антон Давидченко, презентував «Червону Книгу України: Донори» на честь Всесвітнього дня донора. Він сказав: «У світі є різні Червоні Книги, а оскільки зараз донор – це рідкість, ми видали «Червону Книгу України: Донори», куди внесли список всіх донорів».

Похвалилися своїми успіхами також Миколаївська, Луганська і Дніпропетровська області.
Миколаївська область – зараз одна з кращих в країні у забезпеченні хворих донорською кров'ю, і кількість донорів тут постійно зростає. За словами головлікаря Валерія Чінякова, якщо в 2005 році на станції налічувалося близько 6 тисяч донорів, то в зараз їх кількість збільшилася майже вдвічі – до 11,5 тисяч чоловік.

Головлікар Луганської обласної служби крові Олена Фролова заявила на круглому столі, присвяченому Всесвітньому Дню донора, що кожен 10-й донор в Україні – це житель Луганської області.

У Дніпропетровській області налічується 7 тисяч «Почесних донорів України». Один з них носить звання «Герой України». Він здав кров та її компоненти більше 500 разів.

А ось Полтава та Крим заявили, що гостро відчувають брак донорської крові та її препаратів. Кримська організація товариства Червоного Хреста України до того ж має намір звернутися до Ради міністрів АРК з проханням, збільшити фінансування вартості обідів для донорів, що видаються їм після здачі крові. Як повідомив головний лікар КРУ «Станції переливання крові» Ігор Чемоданов, у даний час у Криму донорам виплачується компенсація в розмірі 24-30 грн. за 350 мл крові, хоча компенсація повинна становити 52 грн.

Зауважимо, згідно зі ст. 13 Закону України «Про донорство крові», громадяни, що мають нагороду «Почесний донор України», мають 10%-у надбавку до пенсії від прожиткового мінімуму.

До відома, добровільно здати кров можуть здорові особи від 18 до 50 років. При собі необхідно мати паспорт. За 48 годин до здачі крові не можна вживати алкоголь, а за 1 годину – не можна палити. Напередодні необхідно добре виспатися, обмежити прийом жирної і смаженої їжі. У разі нездужання здавати кров не рекомендується.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...