• До Євро-2012 Київський Метроград знесуть

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 16 червня 2011 року

У рамках підготовки до Євро-2012, у Києві від площі Незалежності до Львівської планують прокласти тунель, знести торгово-розважальний комплекс «Метроград» і під Європейською площею побудувати паркінг, повідомив головний архітектор столиці Сергій Целовальник.

Проект на Європейській площі припускає підземне будівництво від площі Незалежності до Європейської. Тут планують побудувати торговий центр і паркінг. Таким чином, вирішиться проблема з пробками на самій площі. «Залишати так, як є, не можна, – сказав архітектор газеті «Сегодня». – Там зараз великі пробки. Але потрібен інвестор».

По задумці, перший рівень – від площ Європейської і Майдану автомобілі будуть слідувати по Хрещатику, йти в тунель під Бессарабською площею і виходити з нього на Червоноармійську вулицю, за площею Льва Толстого. Другий рівень – нині існуючий, буде частково пішохідним. На третьому рівні буде побудована естакада з бульвару Шевченка до Басейної, з виходом на бульвар Лесі Українки.

До Євро-2012 на Андріївському узвозі буде перекладена бруківка, відремонтовані і пофарбовані фасади будівель, замінена комунікація, а для торговців зроблять зручні прилавки.

Набережна Дніпра теж зміниться. На схилах Дніпра будуть споруджені субстрати-схили зі скверами і парками, зонами рекреації, стежками і велодоріжками, що спускаються прямо до берегів річки, між якими будуть світлові прорізи. Це дасть можливість висвітлювати шлях автомобілям. Можливо, що протягнуть фунікулерну лінію і підвісні дороги. А у самих берегів Дніпра будуть споруджені бони та пірси, так розповів С. Целовальник.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...