• Греція може отримати черговий транш до середини липня

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 20 червня 2011 року

Міністри фінансів єврозони домовилися надати Греції п'ятий за рахунком транш до середини липня. Але відбудеться це тільки на умовах, якщо країна до кінця червня схвалить програму скорочення бюджетних видатків на 28 млрд. євро і прийме сформований нею раніше план економічних реформ.

Згідно вищезгаданим умовам Євросоюз планує виділити Греції 12 млрд. євро кредиту (3,3 млрд. євро від МВФ і 8,7 млрд. євро від ЄС), повідомляє британська ВВС. У той же час, міністр фінансів Дідьє Рейндерс на зустрічі заявив, що можливо, Афінам буде виділено від ЄС і МВФ тільки 6 млрд. траншу.

Семигодинна зустріч міністрів фінансів ЄС проходила в Люксембурзі 19 червня. Рішення про готовність виділити Греції вже п'ятий за рахунком транш, було заявлено до відкриття бірж в Азії, однак ніяких документів поки не підписано.

«Міністри домовилися, що необхідне додаткове фінансування буде йти з державних і приватних джерел. Добровільні та неформальні вклади приватного сектора для погашення грецького боргу також вітатимуться », – заявив головуючий на зустрічі прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер. Він дав зрозуміти, що розраховувати на 100 млрд. євро другого етапу фінансової допомоги Афіни можуть тільки у разі підтримки владою антикризових заходів. Раніше Євросоюз і МВФ уже виділяли Греції 110 мільярдів євро, однак цієї суми виявилося недостатньо для виведення країни з кризи.

21 червня парламент Греції проведе голосування стосовно довіри оновленому кабінету міністрів, що був здійснен прем'єр-міністром Греції Георгіосом Папандреу напередодні, 17 червня. Як очікується, події в Греції стануть одними з важливих питань на саміті країн ЄС 23-24 червня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...