• Скрипка Страдіварі допоможе постраждалим Японії від землетрусу та цунамі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 21 червня 2011 року

Скрипка Страдіварі часів 17 століття була продана на Лондонському аукціоні 20 червня за рекордну ціну – 9,8 мільйонів фунтів стерлінгів (або 15,9 млн. американських доларів), як повідомила The Times.

Продавцем скрипки Страдіварі виступила Японська організація Nippon Foundation. Як заявила організація, виручені кошти від продажу інструменту, будуть перераховані у фонд постраждалих від землетрусу та цунамі в Японії.

Для лотів цієї категорії 15,9 $ млн – рекордна сума. Раніше вона не перевищувала 4 $ млн: у 1971 році дана скрипка була продана за 84 тис. фунтів на аукціоні Sotheby's, що теж було рекордним.

Висока вартість скрипки, виготовленої італійським майстром Антоніо Страдіварі, викликана також її виключною збереженністю і тим, що вона 30 років належала внучці поета лорда Байрона – леді Енн Блант. Тому, крім звання «скрипка Страдіварі», вона носить ще ім'я «скрипка Леді Блант».

Аукціонний будинок Tarisio у Лондоні, який організував дані торги, назвав акт продажу скрипки та перерахування виручених коштів на користь постраждалих Японії – «жестом абсолютного благородства» з боку фонда Nippon Foundation.
Підписатися:

Коментарі