• Київська міліція очікувала теракту в дні перебування в Україні китайського лідера

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 20 червня 2011 року

У дні приїзду голови КНР Ху Цзіньтао в Україну, в Києві різко збільшилася кількість чергувальних міліціонерів.

Як повідомили в МВС, додатково було кинуто півтисячі співробітників правоохоронних органів. Міліціонери побоювалися провокаційних виступів і терактів під час проведення державних і політичних заходів, пов'язаних з приїздом Ху.

Як відомо, візити китайського лідера в західні країни часто супроводжуються численними акціями протесту з боку різних соціальних груп і приватних осіб. Останні з'їжджаються в місця перебування візитів китайських делегацій перших осіб країни, щоб висловити свій протест безперервним порушеням прав людини в Китаї.

Схоже, порушення прав людини у Піднебесній, Україну не сильно турбують. Вона вважає приїзд Ху Цзінтао знаковою подією для країни, і бачить в українсько-китайських відносинах «новий імпульс для подальшого розвитку», як сказав про це сам лідер КНР. Як підкреслив Віктор Янукович, вітаючи китайського гостя в Криму: «Зараз втілюється в життя рішення про відкриття нової сторінки у відносинах України і Китаю».

Сьогодні в Києві пройдуть українсько-китайські переговори вже не «тет-а-тет», а в розширеному колі, а також підписання «взаємовигідних угод». Зокрема, в обмін на значні інвестиції з Китаю, Київ готовий підписати з Пекіном двосторонню політичну угоду про підтримку ідеї територіальної цілісності єдиного Китаю, а також про «пошані обраного шляху розвитку кожної з держав». Зауважимо, невизнання незалежності Тайваню і Тибету українська сторона підтвердила ще у вересні минулого року, тепер залишилося тільки підписати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...