• У Києві з нового року будуть брати податок на нерухомість

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 червня 2011 року
 
Київська міська рада (КМДА) відповідно до нового Податкового кодексу України встановила з 1 січня 2012 року в столиці додаткові податки на нерухомість і деякі види підприємницької діяльності, а також збори за місця парковок автомобілів і туристичні збори.
 
Податком не будуть обкладатися ті, у кого житлоплоща квартири в межах 120 кв. м, а будинок не перевищує 250 кв. м. А ті, у кого площа квартир не перевищує 240 кв.м, а площа дома не більше 500 кв. м, податок складе 1% від мінімальної зарплати за 1 кв. м. Як заявив голова КМДА Олександр Попов, 99,9% киян не будуть до цього причетні.

Ті мешканці, у яких площа квартири перевищує 240 кв. м, а площа будинку більше 500 кв. м, будуть платити податок 2,7% від розміру мінімальної зарплати за 1 кв. м, згідно з новим Податковим кодексом України.

Щодо туристичних зборів, їх платниками є ті громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають у Києві або тимчасово проживають чи ночують. Вони будуть платити податок за проживання у розмірі 1% від вартості, за вирахуванням ПДВ. У цю вартість не входять побутові послуги, витрати на харчування, телефонні рахунки, страхування, оформлення закордонних паспортів та різні документовані витрати, пов'язані з розпорядком в'їзду.

Щодо зборів за місця паркування автотранспорту, їх ставка встановлена в гривнях – від 0,03 до 0,05% мінімальної зарплати за кожен день паркування з розрахунку за 1 кв. м земельної ділянки.

За деякі види підприємницької діяльності, такі як платні побутові послуги, пункти обміну валют, розважальні заклади, підприємці будуть платити податок 0,08–0,4% від мінімальної зарплати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...