• В Україні працівники СБУ та ФБР затримали злочинну хакерську групу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 23 червня 2011 року
СБУ спільно з ФБР та правоохоронними службами Латвії, Німеччини, Франції, Великобританії і Кіпру розкрили злочинну діяльність міжнародної групи хакерів, і ліквідували її.
 
Група шахраїв працювала під вивіскою зареєстрованої комерційної компанії.

Як повідомив прес-центр СБУ, хакери розробили комп'ютерний вірус Conficer, який зламував паролі банківських рахунків. Таким чином, злодії отримували доступ в іноземні банківські рахунки та платіжні системи, знімали з них гроші і переводили в готівку. Потім на виручені кошти купували нерухомість та інше майно.

За попередніми розслідуваннями, хакери вкрали з рахунків клієнтів різних країн більше $ 72 млн.

21 червня СБУ провела в Україні 19 обшуків. Одночасно правоохоронні органи інших країн організували більше 11 обшуків, у ході яких було вилучено 30 серверів. У Латвії затримано 2 особи. Також у Латвії та Кіпрі було заарештовано понад 40 рахунків банківських закладів.

У Києві, Харкові та Луганську СБУ спільно з фахівцями американської служби ФБР вилучили 74 комп'ютера в житлових приміщеннях та орендованих офісах злочинного хакерського угруповання, близько 300 носіїв електронної інформації, паперові документи та готівку. Було допитано 16 працівників, у числі яких опинилися організатори та координатори угруповання.

Проти шахраїв буде порушено кримінальну справу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...