ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Президента України подано судовий позов

Велика Епоха


Вероніка Абу-Сісі, дружина палестинця Дірар Абу-Сісі, який зник в Україні, подала судовий позов на Віктора Януковича за бездіяльність щодо зникнення її чоловіка.

Вероніка Абу-Сісі. Фото: GENIA SAVILOV/Getty Images
Вероніка Абу-Сісі. Фото: GENIA SAVILOV/Getty Images
Як повідомляє «Українська правда», Вероніка звинувачує владу України в бізнес-домовленостях з Ізраїлем і Президента України – в бездіяльністі щодо зникнення її чоловіка Абу-Сісі Дірар 18-19 лютого 2011 року на території України і висилку його до Ізраїлю.

У позові Вероніка вимагає зобов'язати Віктора Януковича надати розпорядження СБУ та МВС України, а також Генеральній прокуратурі та Державній прикордонній службі, подати їй всю наявну інформацію щодо зникнення її чоловіка. Також, вона просить зобов'язати МЗС України виставити ноту протесту посольству Ізраїлю і зажадати повернення її чоловіка назад – в Україну.

Вероніка Абу-Сісі впевнена, що Україна обміняла її чоловіка на основі взаємовигідних комерційних домовленостей з Ізраїлем.

Після зникнення чоловіка, жінка неодноразово зверталася і подавала заяви Президенту. Вона робила це в лютому, в квітні і тричі у травні. Але письмової відповіді про заходи щодо розшуку зниклого чоловіка так і не отримала. Адміністрація Президента тільки перенаправляла її запити до іншіх інстанцій.

Як стало відомо, Муса Абу-Сісі очолював електростанцію в Секторі Газа. 18 лютого 2011 він пропав в Україні. Через тиждень МВС Палестини направив запит у МВС України з приводу зникнення директора електростанції, який до того ж був одружений на громадянці України.

У Секторі Газа він прожив 12 років і добивався отримання українського громадянства. У березні стало відомо, що Муса Абу-Сісі був посаджений в ізраїльську в'язницю. Даний факт офіційно підтвердила ізраїльська сторона.

Німецький журнал «Der Spiegel» повідомив, що Ізраїль домагався від Абу-Сісі інформації щодо ізраїльського солдата Гіладе Шаліте, який був викрадений бойовиками ХАМАСа 4,5 роки тому.

Як повідомляли ізраїльські ЗМІ, 4 квітня прокуратура Ізраїлю передала до суду Беер-Шева звинувачення стосовно Абу-Сісі за розробку протитанкових ракет у Секторі Газа та за тісні зв'язки з терористичним угрупуванням ХАМАСу.