• Сучасні знаряддя катувань продемонстрували біля стін Генпрокуратури

  • Четвер, 23 червня 2011 року
Біля Генеральної прокуратури України 23 червня опівдні відбулася акція «Виставка сучасних знарядь катувань», присвячена Міжнародному дню проти тортур. Учасники дійства показали представникам прокуратури сучасні пристрої насильства, які застосовують українські міліціонери. Унікальність експонатів, представлених на виставці, в тому, що виготовлені вони із звичайних побутових речей.

Організаторами виступили такі організації як Українська Гельсінська спілка з прав людини, Фонд регіональних ініціатив, Харківська правозахисна група, Дорожній контроль.

З фотографій та плакатів, вивішених учасниками акції, можна було дізнатися, що «кожні 40 секунд в підрозділах МВС відбувається акт незаконного насильства», «за 2010 рік 780 тисяч українців постраждали від насильства в МВС», «в 2010 році — 51 смертельний випадок в міліції», «цього року — 26 смертей в МВС», «відбуваються тортури в місцях позбавлення волі».

Організатори детально описали застосування 5 сучасних знарядь катувань, а саме:

1. Пластикова пляшка.
Застосовується для биття затриманих по голові, руках, ногах, сідницях та інших частинах тіла. Характерною властивістю побиття за допомогою пластикової пляшки є те, що у потерпілого майже не залишаються синці.

2. Акумулятор змінного струму.
Цим пристроєм «вибивають» зізнання у тих, хто не погоджується підписувати запропоновані міліціонерами папери. Клеми від акумулятора підключають до статевих органів, до мочок вух та інших вразливих частин тіла. Через тривале застосування цього пристрою в більшості випадків жертва виконує всі вимоги своїх катів.

3. Наручники.
Дуже поширене знаряддя, причому сучасні наручники налаштовані таким чином, що, якщо застебнути їх на руках і натиснути з силою на зап'ясті, то вони перетискають сухожилля. Після тривалого утримання в наручниках у людини німіють руки. Бувало, що після застосування наручників затриманий назавжди втрачав можливість повноцінної роботи рук. А найголовніше — майже неможливо довести незаконність застосування цього знаряддя для тортур.

4. Поліетиленовий пакет.
Одягається на голову людині під час тримання за шию таким чином, щоб у пакеті закінчилося повітря і людина почала задихатися. Бувають випадки, коли затриманий втрачає свідомість від нестачі кисню, тоді кати приводять його до тями, обливаючи водою, або за допомогою нашатирного спирту, і тортури тривають.

5. Товста книга.
Застосовується для нанесення ударів затриманому по голові. Після тривалого побиття книгою людина може втратити свідомість і отримати струс мозку. Довести биття книгою також майже неможливо.

Сам же Міжнародний день проти катувань, якому присвячена акція, відбудеться в неділю 26 червня.
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...