• Оператору ТЕPCО «Фукусіма-1» допоможе уряд Японії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 22 червня 2011 року

Оператор TEPCO японської атомної станції «Фукусіма-1», переглянула березневі фінансові підсумки за рік. Додаткові втрати компанії склали 1 мільярд доларів, повідомляють ділові ЗМІ Японії.

Додаткові втрати пов'язані з видачею компенсацій постраждалим внаслідок аварії на АЕС.

Щоб допомогти компанії TEPCO з компенсаційною виплатою, уряд Японії планує випустить державні облігації на суму 2 трлн ієн, що рівнозначно 12-ти мільярдам доларів. Однак цей проект не підтримала опозиція, заявивши, що запропонована схема компенсацій ляже фінансовим тягарем на японців.

Також, 14 червня Кабмін Японії прийняв план «порятунку» компанії TEPCO, згідно з яким, в країні буде створено фонд допомоги, куди будуть щорічно відраховувати внески від операторів всіх АЕС в Японії. Такий захід дасть можливість TEPCO постачати населенню електроенергію, впоратися з наслідками аварії на АЕС і виплатити багатомільярдні компенсації постраждалим.

Внески будуть визначатись із наявності кількості реакторів на АЕС. У разі необхідності у фонд допомоги будуть перераховуватися кошти і від уряду країни.

Наголошується, що для Японії вкрай важливо відновити роботу TEPCO, оскільки компанія поставляла електроенергію префектурі Яманасі, регіону Канто і в східну частину префектури Сідзуока. Як відомо, дані регіони забезпечують 40% ВВП Японії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...