• Попіл вулкана Пуйеуе

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Неділя, 12 червня 2011 року
4 червня в Чилі почалося виверження вулкана Пуйеуе, який спав більше 50 років.

Вулкан Пуйеуе розташований в районі гірської гряди Кауйе Кордон на чилійській стороні Анд приблизно в 900 км від столиці Чилі Сантьяго. Останній раз він прокидався в 1960 р.

Перед виверженням вулкана сталася серія землетрусів, в деяких районах кількість підземних поштовхів сягала 230 на годину. Фахівці вважають, що ці землетруси і розбудили його.

Вулкан Пуйеуе викинув величезну хмару попелу на висоту понад 10 км, що вирушила в бік Аргентини і дісталася до аргентинського міста-курорту Сан-Карлос-де-Барілоче, накривши його шаром попелу. У деяких місцях цього міста товщина осілого попелу досягає 10 см.

Місцева влада оголосила прилеглу до вулкана територію зоною підвищеної небезпеки, евакуювали із зони лиха близько 4 тис. мешканців та закрили в Андах широко відомий прикордонний перехід з Чилі до Аргентини.

Хмара вулканічного попелу паралізувала авіасполучення, у тому числі й в сусідній Аргентині. Місцева влада відмінила всі авіарейси в двох аеропортах Буенос-Айреса. У ряді південних районів Аргентини закриті школи і припинена робота держустанов.

На даний час активність вулкана пішла на спад, однак, хмара попелу все ще становить небезпеку для авіаперевізників.

У цьому фотоогляд представлені вражаючі фотографії виверження вулкана і його наслідків у Чилі та Аргентині.

Відео NTDTV: Виверження вулкана Пуйеуе.Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...