• Львів вшанував пам'ять жертв масових репресій НКВД без насильства

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 22 червня 2011 року

Шанування пам'яті жертв масових репресій НКВД пройшло без інцидентів та провокацій. 300 львів'ян спільно з владою міста та області, а також релігійними і політичними організаціями, вшанували загиблих у монумента жертвам комуністичних злочинів, повідомляє ZAXID.NET.

Також в цей день у Львові на білбордах з'явилася соціальна реклама з написом «Комунізм = Нацизм» і фотографіями жертв нацистського та комуністичного режиму, а на будинках і адмінбудинках були вивешани прапори Україні з чорними траурними стрічками.

Цю дію прокоментував помічник мера з гуманітарних питань Василь Косів: «22 червня 1941 був трагічним днем для Львова. У період Другої світової війни львів'яни постраждали як від нацистського, так і комуністичного режимів».

«Була знищена значна частина населення Львова. Тюрми і концтабори однаково використовували як Гестапо, так і НКВС. За своєю суттю і злочинними діями – це рівнозначні сили. У зв'язку з цим ми хочемо вшанувати пам'ять невинно загиблих від їх рук людей», – зазначив він.

22 червня на шанування пам'яті жертв масових репресій НКВД до монументу жертв комуністичних злочинів деякі прийшли з чорними прапорами або прапором, який закликав відзначити 22 червня без насильства. Хто приніс з собою фотографії загиблих родичів і близьких у 1941 році.

Сьогодні у Львові прийняті посилені заходи безпеки. У місті патрулюють посилені наряди міліції з метою не допустити провокації в цей пам'ятний день.

Напередодні, 21 червня Львівський окружний суд ухвалив рішення за позовом Львівської міськради про заборону усіх масових неофіційних заходів у Львові 22 червня.

До відома, 1 липня 2009 року Парламентська Асамблея ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму і закликала на міжнародному рівні засудити тоталітарні режими.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...