• «ДніпроАзот» із групи «Приват» оштрафовано на 100 мільйонів гривень

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 23 червня 2011 року

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував Дніпродзержинський завод хімічної промисловості «ДніпроАзот» на 100 млн. грн. за зловживання монополією на ринку.

Дане рішення комітет прийняв на засіданні в Києві 22 червня, повідомила пресслужба АМКУ. Сума штрафу склала 3% доходу завода «ДніпроАзот» за 2010 рік.

На засіданні було відзначено, що частка участі підприємства на ринку гіпохлорита натрія в 2009-2010 роках становила 95%. При цих показниках роздрібні ціни на свій продукт «ДніпроАзот» підняв більш ніж у 2 рази, отримавши, таким чином, понадприбуток. Так, найбільш різкий стрибок ціни на гіпохлорит натрію стався в липні 2010 року (на 58%). Наступний – був у вересні 2010 року і склав 21%.

Відомо, що гіпохлорит натрію застосовують у побуті як засіб для очищення і знезараження води, використовують як відбілювач, дезінфектант і окислювач. Одними з постійних великих споживачів гипохлорита натрію є медицина, харчова промисловість, сільське господарство та водопровідно-каналізаційні господарства. По всій імовірності, у зв'язку з підвищенням цін на гіпохлорит, могло відбутися підвищення тарифів і на послуги міськводоканалу.

«ДніпроАзот» входить до групи «Приват» і спеціалізується також на виробництві аміаку, рідкого хлору, карбаміду, їдкого натрію та соляної кислоти.

Представник «ДніпроАзоту» зі свого боку заявив, що група «Приват» буде оскаржувати винесене рішення. Остання висловила впевненість «у підтримці її інтересів на більш високому рівні». Однак юристи вважають шанси «Дніпроазоту» на перемогу в суді проти держави мінімальними.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...