• Французькі та російські верфі спільно побудують два кораблі типу «Mistral»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 29 червня 2011 року
Росія планує в 2011 році здати сімнадцять кораблів для іноземних замовників і ВМФ. З них – два атомні підводних човна та два десантних корабля-вертольотоносця, заявив глава Російської Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Роман Троценко.

Російсько-французький контракт по будівництву двох кораблів «Mistral» для ВМФ Росії було остаточно підписано 17 червня 2011 року на Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі. Це була найбільша угода між країною НАТО і Росією. Сума контракту склала 1,2 мрд. євро.

Перший «Mistral» буде побудований протягом 36 місяців, після оплати першого авансу, другий – протягом 48 місяців. Будівництво першого десантного корабля «Mistral» на Санкт-Петербурзькому об'єднанні «Адміралтейські верфі» розпочнеться в грудні цього року. Тут буде здійснено будівництво тільки корпуса корабля (близько 40% від загальних будівельних робіт), решта добудують у Франції.

Незалежний експерт Центру військового прогнозування А.Д. Циганок вважає, що Росія купує абсолютно даремний корабель. Він сказав: «Зараз «Mistral» Росії не потрібен. Може бути знадобиться років через 15-20, але за умови, що у В'єтнамі, Шрі-Ланці, Сирії, Тунісі і на Кубі будуть свої бази, де можна заправитися паливом і перепочити. А може бути Міністр Оборони, Генштаб МО з їх наближеними, Головнокомандувач і керівництво ВМФ будуть влаштовувати на «Mistral» круїзи ... Французький глава використовує угоду з «Mistral», аби в широкому спектрі налагодити ділові зв'язки та бізнес-контакти з Росією».

Як відомо «Mistral» призначений для перекидання техніки і вантажів. Також його можна використовувати як штабний корабель і для висадки десанту. В даний час ВМС Франції має два корабля цього типу – «Mistral L.9013» і «Tonnerre L.9014».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...