• Почалося зведення саркофага для першого енергоблоку «Фукусіма-1»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 28 червня 2011 року
 
На території будівлі першого енергоблоку японської атомної станції «Фукусіма-1», з якого триває витік радіації, почалися монтажні роботи по зведенню конструкції захисної споруди – саркофагу.

Зведення саркофагу площею 47х42 метри, який накриє будівлю першого енергоблоку, виконують відомі японські будівельні компанії KADZIMA, SIMIDZU і TAKENAKA. За планом будівництво завершиться до кінця вересня, повідомляють японські ЗМІ.

Збирають саркофаг із синтетичних листів за допомогою підйомних кранів. Хоча кріплення листів здійснюється без болтів і кріпильних з'єднань, але секції дуже щільно і міцно з'єднуються один з одним. Оператор ТEPCO «Фукусіма-1» стверджує, що захисна конструкція закриє джерела радіоактивності, запобіжить витік в атмосферу радіоактивного пару та пилу, а також буде стійким до землетрусів і тайфунів.

Усередині саркофагу буде встановлена вентиляційна система, з метою запобігання накопиченню водню, підвищення температури та вологості. Також всередині й зовні будуть встановлені датчики системи моніторингу.

Такими ж саркофагами накриють і напівзруйновані будівлі 3-4 реакторів. Монтажні роботи обійдуться ТEPCO «Фукусіма-1» в 80 млрд. ієн (близько $ 1млрд.).

Нагадаємо, будівля першого ядерного реактора «Фукусіма-1» була майже повністю зруйнована вибухом водню під час землетрусу і удару цунамі 11 березня 2011 р.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...