• Японія – життя після землетрусу

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 червня 2011 року
Понад три місяці минуло після 9-бального землетрусу, що стався 11 березня на східному узбережжі острова Хонсю.

Цей землетрус став найпотужнішим серед таких, що коли-небудь відбувалися в Японії, а за своєю силою – п'ятим (за іншими відомостями – четвертим) за всю світову історію сейсмічних спостережень.

Підземні поштовхи викликали величезне цунамі, що вкрило північно-східне узбережжя країни. Спочатку висоту хвиль оцінили в 10 метрів, проте після тримісячного аналізу даних про завдані руйнування японські вчені вважають ці відомості помилковими і кажуть, що висота хвиль досягала 40 метрів.

Землетрус стався всього в 70 км від найближчої точки суші, і хвилям цунамі знадобилося від 10 до 30 хвилин, щоб дістатися перших населених пунктів. А за годину тонни води обрушилися на аеропорт в м. Сендай.

Цунамі затопило територію загальною площею в 561 кв. км, більше половини якої припало на префектуру Міягі. Сильні потоки води зруйнували понад 151 тис. будівель. У тому числі сталися аварії на енергоблоках деяких атомних електростанцій Японії.

Офіційно підтверджена загибель понад 15 тис. осіб, а ще близько 11 тис. перебувають в числі зниклих без вісті. Загальний збиток оцінюється в $ 309 млрд.

Через три з лишком місяці після стихійного лиха, що спіткало Японію, в країні все ще тривають відновлювальні роботи.

Як повідомляють японські інформагентства, в тимчасових наметових таборах поки що знаходяться до 90 тис. чоловік. Будується 52 тис. будинків тимчасового використання, і до теперішнього часу здано в експлуатацію близько 28 тис. таких будинків. Однак багато біженців не захотіли переселятися, мотивуючи свою відмову тим, що умови життя й обслуговування в наметових таборах і центрах евакуації набагато краще.

Як повідомляє телеканал NHK, у багатьох постраждалих від розгулу стихії районах розбирання завалів і прибирання сміття йдуть досить повільно, що гальмує розселення людей, які позбавлені житла. Також викликає побоювання наближення сезону дощів, що може збільшити небезпеку розповсюдження захворювань в постраждалій від землетрусу і цунамі місцевості країни.

У цьому фотоогляді представлені види країни Висхідного сонця через три з невеликим місяці після нищівного стихійного лиха.


Відео. Мер зруйнованого міста критикує японські влади. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...