• Давні книги повернулися до Південної Кореї

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Вівторок, 14 червня 2011 року

11 червня в Сеулі відбулася урочиста церемонія, присвячена поверненню до Південної Кореї історичної спадщини країни королівських архівних матеріалів.

Давні книги в кількості 297 томів, які зберігалися в королівській бібліотеці Вегючангак на острові Канхвадо, були викрадені французами під час військового конфлікту 1866 року.

Захоплені книги і документи датуються періодом з 14 по 19 століття і являють собою протокольні записи про важливі події правителів династії Чосон. Ці палацові запису, або «ийгве», складалися як свого роду керівництво для королівського двору і високопоставлених чиновників з проведення різноманітних церемоній і містили правильне опис, вартість і різні деталі таких церемоній.

Історична цінність цих книг дуже велика, тому що в них описуються всі державні і королівські заходи династії Чосон – від коронації і королівських весільних церемоній до державних похоронів.

Окрім історичної цінності, палацові записи мають також високу художню значимість. Книги «ийгве» виготовлялися з високоякісного паперу з розкішними ілюстраціями, обкладинкою з шовку і вишуканою перев'язом.

Корейські королівські архіви довгий час вважалися повністю втраченими. Проте в 1975 році корейська бібліотекар, який працював у Національній бібліотеці Франції, виявив існування цих унікальних документів.

Однак повернути книги на історичну батьківщину виявилося дуже непросто. Уряд Франції наполегливо виявлялося визнати право корейців на володіння королівськими архівами і розглядало їх як власне національне надбання.

Перший прогрес намітився лише в 1993 році. На саміті в Сеулі президент Франції Франсуа Міттеран передав одну з 297 книг і пообіцяв повернути всю колекцію. Однак обіцянка так і не було виконано.

Минуло ще довгих 9 років, і корейські історики нарешті отримали можливість дослідити книги королівського архіву в Національній бібліотеці Франції, але лише по одній книзі за один раз, що дозволило за минулі роки вивчити всього 100 книг з 297.

Наполегливість корейців у справі повернення історичної спадщини все ж таки була винагороджена. Восени 2010 року на зустрічі в Сеулі президент Франції Ніколя Саркозі пообіцяв повернути давні книги. Після кількох місяців переговорів і обговорень була укладена офіційна домовленість про передачу до кінця травня 2011 року всіх 297 томів до Державного музею Кореї в Сеулі.

В ознаменування повернення королівських архівних матеріалів уряд Південної Кореї провело урочисту церемонію біля палацового комплексу Кенбок. Учасники церемонії і особисто президент Лі Мен Бак, одягнені в костюми королівського двору, вітали набуття безцінних стародавніх книг (дивіться відео).

Архіви династії Чосон, вперше за 145 років, повернулися на батьківщину і будуть виставлені на огляд Державним музеєм Кореї.

{mospagebreak}

{mospagebreak}

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...